werkzaamheden

 

Actueel

maart 2006-heden
hoofdredacteur van Het Orgel en NotaBene, uitgaven van de Koninklijke Vereniging van Organisten en Kerkmusici (KVOK). Meer informatie

april 2014-heden
Schrijven van liedbesprekingen voor het digitaal compendium van achtergrondinformatie bij het Liedboek – Zingen en bidden in huis en kerk.
Klik hier voor een overzicht van mijn liedbesprekingen

april 2014 – heden
lid redactiecommissie digitaal compendium van achtergrondinformatie bij het Liedboek – Zingen en bidden in huis en kerk.
Zie website compendium

1988-heden
Eindredacteur van Eredienst. Meer informatie

2008-heden
organist van de Kleine Kerk te Steenwijk.
Informatie over de Kleine Kerk
Informatie over het Van Oeckelen-orgel

 

Voorheen

september 2009-2023
secretaris van bestuur van de Vereniging van Gereformeerde Kerkmusici.

februari 2010 – 2020
adviseur project Refo500. Meer informatie

april 2009-mei 2013
adviseur van de redactie Liedboek – Zingen en bidden in huis en kerk
Meer informatie

september 2003-1 maart 2006
postdoc-onderzoeker aan de Theologische Universiteit (Broederweg) te Kampen. Project: Religiografische ontwikkelingen bij het gereformeerde volksdeel in Nederland vanaf 1946 tot 2004’: getalsmatige ontwikkelingen en geografische spreiding’

september 2001-september 2003
medewerker van het onderzoeksprogramma “Kulturwirkungen des reformierten Protestantismus”(Forschungsprojekt 2: “Der Hugenottenpsalter – Geschichte seiner Wirkung in Deutschland und Europa”) van de Johannes a Lasco Bibliothek Emden (Duitsland)

1999
research-opdracht voor IKON-Televisie. Onderzoek naar het leven en werk van Frits Mehrtens (1922-1975).

1998-2009
schrijven van korte toelichtingen bij gezangen uit het Liedboek voor de Kerken, in het kader van het project ‘Lied van de week’ van de vrijgemaakt-gereformeerde kerken

1998-2003
schrijven van programmatoelichtingen voor de cd-serie ‘Bach in Groningen’ van Piet Wiersma

1998-2000
redactielid van Het kerklied. Een geschiedenis. Uitgegeven door Boekencentrum te Zoetermeer

1993-1996
redactielid van het Nieuw handboek voor de kerkorganist. Uitgegeven door Boekencentrum te Zoetermeer

1993-2007
organist van de Gereformeerde Kerk ‘De Rank’ te Zuidhorn

1993-2004
voorzitter van de Landelijke Werkgroep Eredienst van de Vereniging van Gereformeerde Kerkorganisten

1993-2002
lid van het deputaatschap Eredienst van de Gereformeerde Kerken (vrijg.)

1992-1996
onderzoeker in opleiding bij de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Gedetacheerd aan de Faculteit Godsdienstwetenschap en Godgeleerdheid, Rijksuniversiteit Groningen

1990-2004
secretaris van het bestuur van de Vereniging van Gereformeerde Kerkorganisten (VGK). 2004-2005: bestuurslid

1990-2010
medewerker voor de rubriek ‘Kerk en muziek’  van het tijdschrift De Reformatie (weekblad tot ontwikkeling van het gereformeerde leven)

1987-1992
organist van de Gereformeerde Kerk (vrijg.) te Nieuwegein

1980-1986
organist van de Gereformeerde Kerk (vrijg.) te Capelle aan den IJssel